Lézervágás mellett stancolás a másik rendelkezésre álló lemezvágási technológia mely szolgáltatásaink között szintén elérhető. A stancolás technológiája bizonyos esetekben gyorsabb és költséghatékonyabb lemezmegmunkálást eredményez, mint a lézervágás.
Gyors alternatíva a lemez vágására.
Célunk a vevői igények maximális kielégítése. Ezért folyamatosan mérjük, és fejlesztjük, folyamatainkat, tevékenységünket.
Szolgáltatásaink Magyarország egész területéről elérhetőek.
Munkatársaink készséggel állnak rendelkezésére. Rövid határidővel elkészítjük árajánlatunkat.
Stancolás
Gyors és költséghatékony stancolás
Cégünk folyamatosan arra törekszik, hogy a lemezmegmunkálás területén minden technológiával rendelkezzük annak érdekében, hogy a vevői igényeket maximálisan kielégítsük és a versenyképességünket fokozni tudjuk. Minden felmerülő igényre azonnal reagálni tudunk, és vevőink megrendeléseit határidőre teljesítjük.
Egy Trumatic 5000R típusú stancgép – amely maximális teljesítmény mellett percenként 1200 leütésre képes – áll rendelkezésünkre a vevői igények maximális kiszolgálása érdekében. Stancolással 8mm lemezvastagságig vagyunk képesek szénacél, rozsdamentes acél vagy alumínium lemezt megmunkálni. A rotációs fejnek köszönhetően, egy technológiai lépésben lehetőség nyílik menetes furatok elkészítésére is.
A stancolás egy olyan szétválasztó módszert jelent, amely során a lemez egyetlen lökettel átvágásra kerül. Az egyes löketekkel különféle alakzatok kivágása válik lehetővé egy arra alkalmas szerszám segítségével, így különböző formákat hozhat létre a munkadarabban, például kerek lyukakat és megmunkálhat külső kontúrokat.
A stancolás a papírlyukasztáshoz hasonlóan működik: a lemez a bélyeg és a matrica között van. A bélyeg lefelé mozog és bemerül a matricába. A bélyeg és matrica éle egymással párhuzamosan elmozdulnak egymás mellett és közben leválasztják a lemezt. Ezért a stancolás a nyíróvágás csoporthoz tartozik.
A stancolás technológiája négy fázisban zajlik. Ha a bélyeg hozzáér a lemezhez, akkor az először deformálódik, ezt követően a gép vágja a lemezt. Végül az anyag belsejében olyan nagy lesz a feszültség, hogy a lemez letörik a vágáskontúr mentén. A kivágott lemezdarabot – a stancolás során keletkezett hulladékot – a gép kidobja lefelé. Amikor a bélyeg ismét felfelé halad, előfordulhat, hogy magával húzza a lemezt. Ebben az esetben a lehúzó leoldja a lemeztáblát a bélyegről. A munkafolyamat során minél nagyobb a lemez élének levágott része, annál jobb az él minősége.
Munkatársaink és a gépkezelők folyamatosan ellenőrzik a vágás minőségét. Lemezüzemünkből csak kifogástalan minőségben vágott lemez kerülhet ki.